Mercedes-Benz Actros refrigerated box semitrailer "Rigterink / Chappi"
Product number:
268158
Listprice:
30,26 €
The trailer promotes the popular German "Chappi" dog food from the Masterfoods group. A one-time limited edition, produced exclusively for Herpa eXtra.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rigterink |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Production date | 12/2003 |
| Limited quantity | over 3000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The trailer promotes the popular German "Chappi" dog food from the Masterfoods group. A one-time limited edition, produced exclusively for Herpa eXtra.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rigterink |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Production date | 12/2003 |
| Limited quantity | over 3000 |