Mercedes-Benz Actros Procabin Streamspace 2axles, opal green
Product number:
960373
Listprice:
18,45 €
Enjoy the advantages of your membership in the Herpa Cars Club or the Herpa Wings Club. As a member, you can now order your club models online.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | opal green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Production date | 06/2025 |
| Specialmodel Type | special model for Herpa Shop |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | Combined small print run |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Enjoy the advantages of your membership in the Herpa Cars Club or the Herpa Wings Club. As a member, you can now order your club models online.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | opal green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Production date | 06/2025 |
| Specialmodel Type | special model for Herpa Shop |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | Combined small print run |