Mercedes-Benz Actros M stake semitrailer with common rafter "Riwatrans"
Product number:
158558
Listprice:
28,50 €
The rafters for Herpa’s prefabricated house are transported on an Mercedes-Benz Actros M ´08 of the forwarder Riwatrans. All articles from the Herpa prefabricated house under www.herpa.de/house.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | May/June 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The rafters for Herpa’s prefabricated house are transported on an Mercedes-Benz Actros M ´08 of the forwarder Riwatrans. All articles from the Herpa prefabricated house under www.herpa.de/house.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | May/June 2011 |