Mercedes-Benz Actros LH with Goldhofer semi low-boy semitrailer "Waggershauser"
Product number:
157704
Listprice:
32,50 €
Waggershauser operates this MB Actros with Goldhofer semi-flatbed trailer to transport construction machines like wheel loader or Hamm roller. The trailer features ramps in the rear.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Waggershauser |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 70 g |
| Release Date | September/October 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Waggershauser operates this MB Actros with Goldhofer semi-flatbed trailer to transport construction machines like wheel loader or Hamm roller. The trailer features ramps in the rear.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Waggershauser |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 70 g |
| Release Date | September/October 2010 |