Mercedes-Benz Actros LH tarp curtain semitrailer "Stroh Rum"
Product number:
451154
Listprice:
6,66 €
Our MAGIC series offers the perfect combination of attention to detail and a favorable price as accessories for your model railway, diorama or tthe start of your collection. As the Herpa Collection trailers, the car and truck trailers are also made of plastic - the truck's cabins consist of metal components.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Stroh Rum |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 114 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Our MAGIC series offers the perfect combination of attention to detail and a favorable price as accessories for your model railway, diorama or tthe start of your collection. As the Herpa Collection trailers, the car and truck trailers are also made of plastic - the truck's cabins consist of metal components.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Stroh Rum |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 114 g |