Mercedes-Benz Actros LH tank semitrailer "Willi Betz"
Product number:
065603
Listprice:
16,50 €
After the already delivered truck models, Herpa produces more model trucks for the TT track (1/120 scale). This time a Mercedes-Benz Actros tank trailer of the forwarder Willi Betz from Reutlingen.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | November/December 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the already delivered truck models, Herpa produces more model trucks for the TT track (1/120 scale). This time a Mercedes-Benz Actros tank trailer of the forwarder Willi Betz from Reutlingen.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | November/December 2008 |