Mercedes-Benz Actros LH tank semitrailer "Talke"
Product number:
065917
Listprice:
15,00 €
The truck model series in the 1/160 scale is continuously enhanced. The internationally operating company Alfred Talke owns the original of this semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Alfred Talke |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / red / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 26.8 g |
| Release Date | May/June 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The truck model series in the 1/160 scale is continuously enhanced. The internationally operating company Alfred Talke owns the original of this semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Alfred Talke |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / red / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 26.8 g |
| Release Date | May/June 2011 |