Mercedes-Benz Actros LH rigid tractor "Mercedes-Benz Munich/Money", PC
Product number:
231756
Listprice:
20,00 €
Lots of money for your glass cabinet. This exclusive model with lots of cur-rencies from around the globe was produced in 1997.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 12/1997 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Lots of money for your glass cabinet. This exclusive model with lots of cur-rencies from around the globe was produced in 1997.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 12/1997 |
| Limited quantity | 500 |