Mercedes-Benz Actros LH rigid tractor "Mercedes-Benz Freiburg", PC
Product number:
237949
Listprice:
20,00 €
This masterpiece of our printing studio was produced for a popular shop in Munich a few years ago.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 92 g |
| Production date | 12/1998 |
| Limited quantity | over 3000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This masterpiece of our printing studio was produced for a popular shop in Munich a few years ago.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 92 g |
| Production date | 12/1998 |
| Limited quantity | over 3000 |