Mercedes-Benz Actros LH rigid tractor 6x4, gentian-blue
Product number:
158763-002
Listprice:
12,50 €
New type! The current 3-axle Mercedes-Benz Actros rigid tractor too, received the all-new Euro 5 chassis.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | gentian-blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 33.9 g |
| Release Date | November/December 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The current 3-axle Mercedes-Benz Actros rigid tractor too, received the all-new Euro 5 chassis.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | gentian-blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 33.9 g |
| Release Date | November/December 2012 |