Mercedes-Benz Actros LH Pendel-X low-boy semitrailer with interdolly
Product number:
157193
Listprice:
34,50 €
Herpa continues the proven construction machine series with a Pendel-X lowboy semitrailer. The heavy, four-axle semitrailer in the familiar colors red and silver-red pulls the giant Pendel-X lowboy over the Interdolly.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 50 mm |
| Weight | 111.2 g |
| Release Date | May/June 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa continues the proven construction machine series with a Pendel-X lowboy semitrailer. The heavy, four-axle semitrailer in the familiar colors red and silver-red pulls the giant Pendel-X lowboy over the Interdolly.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 50 mm |
| Weight | 111.2 g |
| Release Date | May/June 2010 |