Mercedes-Benz Actros LH jumbo tank semitrailer "Betz"
Product number:
065504
Listprice:
12,50 €
For the the small track fans, an MB Actros tank semitrailer in the design of the shipping company Willi Betz from Reutlingen is released as an interesting model variant to decorate the model railway at home.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27.2 g |
| Release Date | September/October 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For the the small track fans, an MB Actros tank semitrailer in the design of the shipping company Willi Betz from Reutlingen is released as an interesting model variant to decorate the model railway at home.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27.2 g |
| Release Date | September/October 2007 |