Mercedes-Benz Actros LH interchangeable box trailer "Schuon"
Product number:
288200
Listprice:
24,50 €
Approx. 200 employees make the Alfred Schuon GmbH still one of the industry's biggest logistic companies. This model was produced exclusively for the forwarding company from Haiterbach.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Alfred Schuon |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 91.5 g |
| Production date | 12/2007 |
| Limited quantity | under 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Approx. 200 employees make the Alfred Schuon GmbH still one of the industry's biggest logistic companies. This model was produced exclusively for the forwarding company from Haiterbach.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Alfred Schuon |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 91.5 g |
| Production date | 12/2007 |
| Limited quantity | under 500 |