Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Willi Betz"
Product number:
065689
Listprice:
19,50 €
This time in the TT-track novelties is a curtain-tarp semitrailer from the forwarder Willi Betz from Reutlingen. Tractor is a Mercedes-Benz Actros.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 65 x 35 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | November/December 2009 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This time in the TT-track novelties is a curtain-tarp semitrailer from the forwarder Willi Betz from Reutlingen. Tractor is a Mercedes-Benz Actros.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 65 x 35 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | November/December 2009 |