Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Schenker"
Product number:
065887
Listprice:
16,50 €
The Mercedes-Benz Actros with curtain canvas trailer in current DB Schenker design enhances the N-track – 1/160 scale miniature model assortment.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27 g |
| Release Date | March/April 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Mercedes-Benz Actros with curtain canvas trailer in current DB Schenker design enhances the N-track – 1/160 scale miniature model assortment.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27 g |
| Release Date | March/April 2011 |