Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Herrnbräu"
Product number:
153157
Listprice:
23,00 €
Original of this model is a Volvo semitrailer of Herrnbräu from Augsburg. The model will exactly replicate the original’s design. This trailer is operated by Getränkelogistik Schrag, with headquarters in Steinheim and Geislingen.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herrnbräu |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Release Date | March/April 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Original of this model is a Volvo semitrailer of Herrnbräu from Augsburg. The model will exactly replicate the original’s design. This trailer is operated by Getränkelogistik Schrag, with headquarters in Steinheim and Geislingen.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herrnbräu |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Release Date | March/April 2007 |