Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Galliker" (CH)
Product number:
065832
Listprice:
15,00 €
Model based on an original of the Swiss forwarding company Galliker with authentic coloring and writing. The model is released as one-time edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Galliker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark red |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27 g |
| Release Date | January/February 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Model based on an original of the Swiss forwarding company Galliker with authentic coloring and writing. The model is released as one-time edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Galliker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark red |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27 g |
| Release Date | January/February 2011 |