Mercedes-Benz Actros LH container semitrailer "Barth"
Product number:
302814
Listprice:
27,50 €
The carnie Barth und Sohn transports the main unit for the 5-loop-ride with a 40 ft. container on a container chassis pulled by a first-generation Actros rigid tractor.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Barth |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Light ivory |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 79.6 g |
| Release Date | November/December 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The carnie Barth und Sohn transports the main unit for the 5-loop-ride with a 40 ft. container on a container chassis pulled by a first-generation Actros rigid tractor.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Barth |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Light ivory |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 79.6 g |
| Release Date | November/December 2013 |