Mercedes-Benz Actros LH chromium plated semitrailer "Thommen" (CH)
Product number:
158121
Listprice:
24,50 €
The Thommen-Furler AG from Rüti near Büren in Switzerland is the leading company for chemicals supply, environmental technology and special waste recycling. The model is released with the new chrome tank trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Thommen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70 g |
| Release Date | January/February 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Thommen-Furler AG from Rüti near Büren in Switzerland is the leading company for chemicals supply, environmental technology and special waste recycling. The model is released with the new chrome tank trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Thommen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70 g |
| Release Date | January/February 2011 |