Mercedes-Benz Actros LH box semitrailer "DHL"
Product number:
065184
Listprice:
10,26 €
DHL / Deutsche Post World Net are registered trademarks of the DHL International GmbH/DHL Operation B.V./Deutsche Post AG.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | DHL |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 26.5 g |
| Release Date | March/April 2004 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
DHL / Deutsche Post World Net are registered trademarks of the DHL International GmbH/DHL Operation B.V./Deutsche Post AG.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | DHL |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 26.5 g |
| Release Date | March/April 2004 |