Mercedes-Benz Actros LH 08 refrigerated box semitrailer "Bobe / K-Line"
Product number:
157957
Listprice:
24,50 €
The forwarding company Bobe from Bad Salzuflen specializes in container transports. We release a Mercedes-Benz Actros of the current series with a 40 ft. high-cube container of the shipping company K-Line.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bobe K-Line |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.5 g |
| Release Date | November/December 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarding company Bobe from Bad Salzuflen specializes in container transports. We release a Mercedes-Benz Actros of the current series with a 40 ft. high-cube container of the shipping company K-Line.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bobe K-Line |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.5 g |
| Release Date | November/December 2010 |