Mercedes-Benz Actros LH 08 interchangeable box trailer "Betz"
Product number:
158381
Listprice:
26,50 €
The well-known forwarder Willi Betz operates this current Mercedes-Benz Actros LH with two refrigerated boxes, designed as swap bodies with integrated cooling units.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88 g |
| Release Date | May/June 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The well-known forwarder Willi Betz operates this current Mercedes-Benz Actros LH with two refrigerated boxes, designed as swap bodies with integrated cooling units.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88 g |
| Release Date | May/June 2011 |