Mercedes-Benz Actros LH 08 box semitrailer "Christmas 2008"
Product number:
154451
Listprice:
39,50 €
No Christmas without a Herpa Christmas truck. This time, you could have a festive trailer under the tree – pulled by the brand new Mercedes-Benz Actros LH 08 (also called MP3).
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herpa Miniaturmodelle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Mehrfarbmotiv |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86 g |
| Release Date | September/October 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
No Christmas without a Herpa Christmas truck. This time, you could have a festive trailer under the tree – pulled by the brand new Mercedes-Benz Actros LH 08 (also called MP3).
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herpa Miniaturmodelle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Mehrfarbmotiv |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86 g |
| Release Date | September/October 2008 |