Mercedes-Benz Actros LH ´02 stake semitrailer "Barth"
Product number:
159982
Listprice:
29,50 €
The Olympic looping of the carnie Barth is transported with various vehicles to its sites of operation. The fleet also includes this Mercedes-Benz Actros pulling a stake trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Barth |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 68.5 g |
| Release Date | July/August 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Olympic looping of the carnie Barth is transported with various vehicles to its sites of operation. The fleet also includes this Mercedes-Benz Actros pulling a stake trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Barth |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 68.5 g |
| Release Date | July/August 2012 |