Mercedes-Benz Actros LH 02 refrigerated box semitrailer "Schober"
Product number:
065948
Listprice:
19,50 €
The forwarding company Schober, which is specializing in food logistics is based in Weinstadt near Stuttgart. The company is looking back on a 70-year history.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | Schober |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | May/June 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarding company Schober, which is specializing in food logistics is based in Weinstadt near Stuttgart. The company is looking back on a 70-year history.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | Schober |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | May/June 2011 |