Mercedes-Benz Actros LH 02 pick-up semitrailer with loading crane and load "Siemsen"
Product number:
157889
Listprice:
32,50 €
Next to the Hagebau DIY-stores, Wilhem Siemsen GmbH & Co. KG from Eckernförde also operates a concrete and concrete component production and local delivery of heating oil and lubricants. This model is released as triple-mold novelty with a new load, a new grab on the loading crane as well as a platform trailer with centered loading crane.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Siemsen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 84 g |
| Release Date | November/December 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Next to the Hagebau DIY-stores, Wilhem Siemsen GmbH & Co. KG from Eckernförde also operates a concrete and concrete component production and local delivery of heating oil and lubricants. This model is released as triple-mold novelty with a new load, a new grab on the loading crane as well as a platform trailer with centered loading crane.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Siemsen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 84 g |
| Release Date | November/December 2010 |