Mercedes-Benz Actros LH 02 curtain canvas semitrailer "Seoeni/Italy" (CH)
Product number:
151887
Listprice:
22,57 €
Customer focus has been the most important business aspect for the Schöni Transport AG Company, since its foundation in 1969. Through innovation, quality and punctuality, the family-operated company has become the number one in distribution services to Italy and Switzerland. Herpa releases this current MB Actros LH hauling a curtain tarp semitrailer in a one-time edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schöni |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | January/February 2006 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Customer focus has been the most important business aspect for the Schöni Transport AG Company, since its foundation in 1969. Through innovation, quality and punctuality, the family-operated company has become the number one in distribution services to Italy and Switzerland. Herpa releases this current MB Actros LH hauling a curtain tarp semitrailer in a one-time edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schöni |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | January/February 2006 |