Mercedes-Benz Actros L teletrailer semitrailer with concrete beam "Eisele"
Product number:
156868
Listprice:
39,50 €
The new concrete beams are loaded on a transport vehicle of the forwarding company Eisele from Maintal. The vehicle features prototypical prints, the load on the telescopic teletrailer is secured with the enclosed fasteners.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Eisele |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 132 g |
| Release Date | March/April 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new concrete beams are loaded on a transport vehicle of the forwarding company Eisele from Maintal. The vehicle features prototypical prints, the load on the telescopic teletrailer is secured with the enclosed fasteners.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Eisele |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 132 g |
| Release Date | March/April 2010 |