Mercedes-Benz Actros L rigid tractor "Mercedes-Benz Munich"
Product number:
231503
Listprice:
14,39 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 90 g |
| Production date | 12/1997 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 90 g |
| Production date | 12/1997 |
| Limited quantity | 500 |