Mercedes-Benz Actros L refrigerated box truck with liftgate „Ferrero Mon Chéri“
Product number:
309448
Listprice:
29,95 €
For local traffic and distribution transports, Ferrero operates this Mercedes-Benz Actros refrigerated box truck with tail lift in the rear. The vehicle is currently overhauled and will feature the new Mon Cheri design.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ferrero |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Traffic red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 57.1 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For local traffic and distribution transports, Ferrero operates this Mercedes-Benz Actros refrigerated box truck with tail lift in the rear. The vehicle is currently overhauled and will feature the new Mon Cheri design.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ferrero |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Traffic red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 57.1 g |
| Release Date | November/December 2018 |