Mercedes-Benz Actros L low boy semitrailer "Kübler"
Product number:
303392
Listprice:
59,00 €
This Mercedes-Benz Actros SLT rigid tractor with twelve Goldhofer THP-SL center lines is loaded with a tank. The coupled trailer is equipped with a multi-color canvas on the platform.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kübler Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 120 x 76 mm |
| Weight | 236 g |
| Release Date | March/April 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This Mercedes-Benz Actros SLT rigid tractor with twelve Goldhofer THP-SL center lines is loaded with a tank. The coupled trailer is equipped with a multi-color canvas on the platform.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kübler Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 120 x 76 mm |
| Weight | 236 g |
| Release Date | March/April 2014 |