Mercedes-Benz Actros L flatcar truck and trailer with crane and load "Scholpp"
Product number:
302142
Listprice:
39,50 €
Scholpp from Stuttgart operates the original of this Mercedes-Benz stake truck equipped with a loading crane, which transports two cable drums to the job site.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Scholpp |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 79.1 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Scholpp from Stuttgart operates the original of this Mercedes-Benz stake truck equipped with a loading crane, which transports two cable drums to the job site.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Scholpp |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 79.1 g |
| Release Date | May/June 2013 |