Mercedes-Benz Actros L curtain canvas semitrailer "Tasche Lemgo"
Product number:
150132
Listprice:
25,64 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Tasche Lemgo |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | January/February 2004 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Tasche Lemgo |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | January/February 2004 |