Mercedes-Benz Actros L curtain canvas EuroCombi "Riwatrans"
Product number:
153492
Listprice:
28,25 €
An extra-long Mercedes-Benz Actrol L EuroCombi (including the new capacity platforms) and a Mercedes-Benz Actros S concrete mixer (three-axle tractor with forward-stroke axle) complement the virtual shipping company Riwatrans.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / red / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 117 g |
| Release Date | July/August 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
An extra-long Mercedes-Benz Actrol L EuroCombi (including the new capacity platforms) and a Mercedes-Benz Actros S concrete mixer (three-axle tractor with forward-stroke axle) complement the virtual shipping company Riwatrans.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / red / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 117 g |
| Release Date | July/August 2007 |