Mercedes-Benz Actros L 6x4 low boy semitrailer with load tank crankshaft "Siefert"
Product number:
306973
Listprice:
59,95 €
The heavy load specialists from Gelsenkirchen can load andtransport unit weights up to 250 tons. This heavy load transport in the 1/87 scale transports a big crank for ship’s engines.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Siefert |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Light Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 48 mm |
| Weight | 129.5 g |
| Release Date | March/April 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The heavy load specialists from Gelsenkirchen can load andtransport unit weights up to 250 tons. This heavy load transport in the 1/87 scale transports a big crank for ship’s engines.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Siefert |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Light Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 48 mm |
| Weight | 129.5 g |
| Release Date | March/April 2017 |