Mercedes-Benz Actros L 08 Titan low -boy semitrailer with transformer "Colonia"
Product number:
159104
Listprice:
59,00 €
Colonia is also well-known in the heavy-load industry. The Mercedes-Benz Actros L rigid tractor pulls a Goldhofer heavy-load combination loaded with a large transformer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Colonia |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 75 mm |
| Weight | 252 g |
| Release Date | November/December 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Colonia is also well-known in the heavy-load industry. The Mercedes-Benz Actros L rigid tractor pulls a Goldhofer heavy-load combination loaded with a large transformer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Colonia |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 75 mm |
| Weight | 252 g |
| Release Date | November/December 2011 |