Mercedes-Benz Actros L 08 car transporter vehicle "ATG"
Product number:
157667
Listprice:
34,50 €
ATG from Eschborn is among the leading auto logistics companies in Germany. The MB Actros model with Eurolohr 100 was replicated authentically sans platform above the driver’s cab and features a roof spoiler and a lamp holder.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | ATG |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 67 g |
| Release Date | September/October 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
ATG from Eschborn is among the leading auto logistics companies in Germany. The MB Actros model with Eurolohr 100 was replicated authentically sans platform above the driver’s cab and features a roof spoiler and a lamp holder.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | ATG |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 67 g |
| Release Date | September/October 2010 |