Mercedes-Benz Actros L '02 cargo box trailer "Schenker Stinnes"
Product number:
151597
Listprice:
23,00 €
Schenker Stinnes Logistik operates yet another full-size version of a new Herpa miniature: the latest MB Actros L trailer is loaded with two cargo boxes, painted in the company colors, featuring different lot numbers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.2 g |
| Release Date | November/December 2005 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Schenker Stinnes Logistik operates yet another full-size version of a new Herpa miniature: the latest MB Actros L trailer is loaded with two cargo boxes, painted in the company colors, featuring different lot numbers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.2 g |
| Release Date | November/December 2005 |