Mercedes-Benz Actros L 02 canvas semitrailer "Oscar Bruch"
Product number:
157612
Listprice:
22,50 €
For more than 150 years, the attractions of the Firma Bruch have been inspiring. After a rather classic carny tractor, now a semitrailer follows. Such trucks transport the carnival rides nationwide.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Oskar Bruch |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 82 g |
| Release Date | September/October 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For more than 150 years, the attractions of the Firma Bruch have been inspiring. After a rather classic carny tractor, now a semitrailer follows. Such trucks transport the carnival rides nationwide.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Oskar Bruch |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 82 g |
| Release Date | September/October 2010 |