Mercedes-Benz Actros interchangeable box trailer „Zufall“
Product number:
308915
Listprice:
42,95 €
Next to its headquarters in Göttingen, the forwarder Zufall maintains more than 30 additional locations in Germany. The modern fleet is continuously expanded. Herpa releases a Mercedes-Benz Actros with swap containers in the forwarder’s modern design as one-time Edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Zufall |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Sky blue light gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97.5 g |
| Release Date | July/August 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Next to its headquarters in Göttingen, the forwarder Zufall maintains more than 30 additional locations in Germany. The modern fleet is continuously expanded. Herpa releases a Mercedes-Benz Actros with swap containers in the forwarder’s modern design as one-time Edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Zufall |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Sky blue light gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97.5 g |
| Release Date | July/August 2018 |