Mercedes-Benz Actros Gigaspace stöffel-liner semitrailer "Fahrschultrucks.de"
Product number:
303286
Listprice:
27,50 €
For more than ten years, the company from Bergheim near Cologne has been active in renting and selling utility vehicles for driving schools. Herpa realized a Mercedes-Benz Actros with Kempf trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fahrschultrucks |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 75.6 g |
| Release Date | March/April 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For more than ten years, the company from Bergheim near Cologne has been active in renting and selling utility vehicles for driving schools. Herpa realized a Mercedes-Benz Actros with Kempf trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fahrschultrucks |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 75.6 g |
| Release Date | March/April 2014 |