Mercedes-Benz Actros Gigaspace rigid tractor with bumper and head lights, mossy green
Product number:
301664-005
Listprice:
19,95 €
The current Actros rigid tractor with Gigaspace cab is now also released as rigid tractor featuring the new HS Schoch accessories lamp bar and fender.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | mossy green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 42.2 g |
| Release Date | September/October 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The current Actros rigid tractor with Gigaspace cab is now also released as rigid tractor featuring the new HS Schoch accessories lamp bar and fender.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | mossy green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 42.2 g |
| Release Date | September/October 2018 |