Mercedes-Benz Actros Gigaspace refrigerated semitrailer„Wolter Koops“ (NL)
Product number:
159692
Listprice:
27,50 €
The Dutch company Wolter Koops, specializing in refrigerated transports, operates Europe-wide and alsomaintains subsidiaries in Germany. The company also utilizes the new Mercedes-Benz Actros.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wolter Koops Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.9 g |
| Release Date | May/June 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Dutch company Wolter Koops, specializing in refrigerated transports, operates Europe-wide and alsomaintains subsidiaries in Germany. The company also utilizes the new Mercedes-Benz Actros.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wolter Koops Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.9 g |
| Release Date | May/June 2012 |