Mercedes-Benz Actros Gigaspace refrigerated semitrailer "Deutsche See"
Product number:
308205
Listprice:
39,95 €
Along with the distribution vehicle from the fleet of the fish manufactory Deutsche See we release a semitrailer with refrigerated box superstructure which is operated in longdistance traffic. The trailer also features an appealing motif.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Deutsche See |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.2 g |
| Release Date | November/December 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Along with the distribution vehicle from the fleet of the fish manufactory Deutsche See we release a semitrailer with refrigerated box superstructure which is operated in longdistance traffic. The trailer also features an appealing motif.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Deutsche See |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.2 g |
| Release Date | November/December 2017 |