Mercedes-Benz Actros Gigaspace LH container trailer "Elbtainer Storage"
Product number:
066778
Listprice:
26,95 €
Elbtrainer Storage with headquarters in Hamburg leases striking yellow containers for storage purposes. The company maintains eight subsidiaries between Hamburg and Munich.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Elbtainer Storage |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 19.8 g |
| Release Date | July/August 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Elbtrainer Storage with headquarters in Hamburg leases striking yellow containers for storage purposes. The company maintains eight subsidiaries between Hamburg and Munich.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Elbtainer Storage |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 19.8 g |
| Release Date | July/August 2018 |