Mercedes-Benz Actros Gigaspace curtain canvas semitrailer "Wandt"
Product number:
159050
Listprice:
27,50 €
After its market launch, the forwarder Wandt from Brunswick is going to operate the new Mercedes-Benz Actros. The curtain-canvas trailer features an advertisement for the JCI European Conference 2012 in the rear.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | July/August 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After its market launch, the forwarder Wandt from Brunswick is going to operate the new Mercedes-Benz Actros. The curtain-canvas trailer features an advertisement for the JCI European Conference 2012 in the rear.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | July/August 2011 |