Mercedes-Benz Actros Gigaspace curtain canvas semitrailer "Fercam"
Product number:
159203
Listprice:
27,50 €
In Italy, the forwarder Fercam is considered one of biggest in that industry. The fleet mainly includes rigid tractors of Mercedes-Benz. The new Mercedes-Benz Actros pulls a curtain canvas trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fercam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Gray / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | November/December 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In Italy, the forwarder Fercam is considered one of biggest in that industry. The fleet mainly includes rigid tractors of Mercedes-Benz. The new Mercedes-Benz Actros pulls a curtain canvas trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fercam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Gray / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | November/December 2011 |