Mercedes-Benz Actros Gigaspace container semitrailer "NYK"
Product number:
066471
Listprice:
22,95 €
New type! The new Mercedes-Benz Actros enhances the truck range in the 1/160 scale. The model is currently delivered as container semitrailer with a 40 ft. NYK container.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | NYK Line |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 19.7 g |
| Release Date | May/June 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new Mercedes-Benz Actros enhances the truck range in the 1/160 scale. The model is currently delivered as container semitrailer with a 40 ft. NYK container.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | NYK Line |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 19.7 g |
| Release Date | May/June 2016 |