Mercedes Benz Actros Gigaspace box semitrailer "Trio-Trans"
Product number:
066709
Listprice:
26,95 €
Of course the Trio-Trans trucks are also added in the N-track 1/160 scale. Herpa realized a Mercedes-Benz Actros with box Trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28.8 g |
| Release Date | November/December 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Of course the Trio-Trans trucks are also added in the N-track 1/160 scale. Herpa realized a Mercedes-Benz Actros with box Trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28.8 g |
| Release Date | November/December 2017 |