Mercedes-Benz Actros Gigaspace box semitrailer "Brian Yeardley" (GB)
Product number:
306003
Listprice:
39,95 €
News from the British Isles offers the internationally active transport company Brian Yeardley. After the Volvo we now release a Mercedes-Benz Actros as lowliner with a box trailer mainly operated for event logistics.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brian Yeardley Großbritannien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White-red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.7 g |
| Release Date | July/August 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
News from the British Isles offers the internationally active transport company Brian Yeardley. After the Volvo we now release a Mercedes-Benz Actros as lowliner with a box trailer mainly operated for event logistics.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brian Yeardley Großbritannien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White-red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.7 g |
| Release Date | July/August 2016 |